Osmanlı Garage O.

OsmanlıGarage.com'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

Kayıtlı Üye
Öncelikle Bu sıralar adminler ile alakalı çokça sorun yaşanıyor yönetimin bu durumun üzerinde durması gerekiyor aksi halde gidişat gerçekten iyi durumda değil.

Bugün city haritasında İkra Kayhan(Rookie) şahsı bir oyuncuya hakaret içeren mesaj atıyor aradan 3-4 dakika geçtikten sonra sunucudan çıkıyor.
Aktif olan çelik güler 3-4 dakika sonra çıkan İkra Kayhan(Rookie) şahsına hakaret + işlemden kaçmaktan SEMBOLİK olarak 1000TL para cezası kesiyor.

İşlemden kaçan oyuncuya diğer bütün adminlerin uzaklaştırma işlemi uyguladığı görünürken bu admin neden 1000TL ceza kesiyor sormadan söyleyim samimi arkadaşı olduğu için. Hakaret edip sunucuyu terk eden başka bir oyuncu olsaydı adım kadar eminim ki ceza değil uzaklaştırma alacağını biliyoruz.

Adil ol işlemden kaçana 1000TL ceza ne diye sorduğumda ise "oyununa bak" cümlesini kullandı. 

Kuralları adminlere ya iyice öğretin ya kafalarına göre kural koymalarına izin vermeyin. Birisinin doğru dediğine başka birisi doğru değil diyor aralarında bilgi tutarsızlığı var. Doğru olanı herkese öğretin kimse kafasına göre, adamına göre muamele yapmasın. Ne kimsenin kimseye hakaret etme özgürlüğü var. Ne kişiden kişiye göre farklı cezalandırma yapmaya hakkı var. Oraya herkes emek veriyor kimsenin hakkına girmeyin ! (Hakka giren kim varsa) Başta ben hakkımı helal etmiyorum !

https://www.hizliresim.com/tqch90o

https://www.hizliresim.com/fg4u1zj
#BOSS
Alıntı
Kayıtlı Üye
Merhabalar bero,

Öncelikle Forum'u kullanarak admin şikayetinde bulunduğunuz için teşekkürler! Admin şikayetiniz yöneticilere bildirilmiştir.

Keyifli sürüşler, iyi eğlenceler..

Saygılarımla,
KayraaT
Alıntı
Yönetici
En son düzenleme: 09-23-2021, 12:48 AM BerkeTÜYSÜZ.
Merhabalar, şikayetiniz için teşekkürler.

Biz yönetim olarak elimizden geldiğinde gidişatı kontrol edebildiğimizi temin edebiliriz. Aksi bir düşünceniz varsa yönetimini beğendiğiniz sunucuya gidebilirsiniz.

Tarafımca Çelik Güler tarafından iletilen MPR incelendi ve dediğiniz gibi İkra Kayhan tarafından hakaret içeren bir mesaj gönderilmekte.
Bu mesajın ardından bahsettiğiniz gibi 3-4 dakika geçince İkra Kayhan ne sunucudan çıkıyor ne de Çelik güler 3-4 dakika sonra işlem yapıyor.
Hakaret içeren mesaj gönderilir gönderilmez, İkra Kayhan sunucudan çıkış yapıyor. Mpr mevcut ise siz de izleyebilirsiniz, Çelik Güler anında aracını frenleyerek işlem yapmak için duruyor. Bu durumda 3-4 dakika gibi bir zaman yok, nereden çıkardınız bilemiyorum artık.

İkra Kayhan'ın ettiği hakaret sonucu kendisine uyarı verilmesi gerekiyor. Dolayısıyla oyundan çıkmasaydı kicklenecekti. Oyundan çıktığı için 1000TL ceza kesilmiş bulunmakta.
Neden 1000TL ceza kestiğini ben sana söyleyeyim. Hakaret edip, üzerine oyundan çıkması Küfür/hakaret kuralının 3. maddesine denk gelmekte.
Bu durumda "500TL + inisiyatif" cezası uygulanabilir.

"Adil ol işlemden kaçana 1000TL ceza ne" soruna, "Direkt ban yok, her zaman uyarı veriliyor ilk" demiş. Haliyle istediğin olmadığı için,
"Forumda verirsin hesabını" gibi absürt bir cümle kurmuşsun. Buna rağmen kendisi "Oyununa bak" değil "Bak keyfine Berat" demiş.

Özet geçecek olursak: 
 Kimse kafasına göre kural koymuyor. Bilgi tutarsızlığı yok, adamına göre muamele yok, kişiden kişiye göre farklı cezalandırma yok.
Kimsenin de kimseye hakaret etme özgürlüğü hiç yok! Zira varsa, gereği zaten yapılıyor. Bunun için var bu kurallar. Verilen emek ile de bir mevzu söz konusu değil,
yani ben yazmış olduğun bu parşömenden hiç bir şey çıkaramadım Berat.

Aşağıda eğer için rahat değilse, kuralları ve ilgili MPR'leri bulacağın bir link bırakacağım. Sende umarım olayları doğru dürüst anlatma eyleminde bulunursun.
8 Saat olan mpr'de 8. saat 53. dakikadan itibaren Çelik Güler'i izlemeni isterim.
Öbür mpr'nin başından itibaren olayları izleyebilirsin.

MPR
KURALLAR

[Resim: clk.png]
[Resim: xd.png]

Şikayetin için tekrardan teşekkürler, iyi forumlar.
[Resim: https://i.hizliresim.com/01JOaW.png]
Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne de Türkistan, vatan büyük ve müebbet bir ülkedir; Turan!
Alıntı
1 Ziyaretçi
Task