Osmanlı Garage O.

OsmanlıGarage.com'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

Kayıtlı Üye
Server'da ismimin başındaki #'den dolayı bir şahıs ile sorunlar yaşandı birden fazla Mod. geldi 2 Moderatörlere kurucudan iznimin fotoğrafını gösterdim diğer şahsa ismini değiştirmesi söylendi değiştirmedi haliyle ve üstüne üstlük hakaretler etti konuyu uzattı buna rağmen işlem yapılmadı (ayrı bir konu açacağım) Kendini kurucu zanneden ENES.U geldi ve bana da değiştirmemi söyledi iznimin olduğunu söyledim "senin iznin beni ilgilendirmiyor gelip yönetim bana söyleyecek" cümlesini kullandı ve oyun keyfimi elimden aldı böyle bir terbiyesizlik ve vurdumduymazlık olamaz kimse kimseden üstün değil kimse kimseyi durduk yerde eğlencesinden mahrum bırakamaz iznimin olduğunu söylememe rağmen Mod olacak şahıs gelip beni oyundan mahrum bırakıyor söylediklerimi dikkate almıyor Hakkım dibininde dibi kadar zehir zıkkım olsun ! Modlara serverın kurucusu olmadığını söylemeniz gerekiyor. Uzun süredir bedava Moderatörlük yapınca serverın kurucusu olunmuyor, bir oyuncu aynı şekilde konuşsa bir ceza alacağı kesin olarak belli olduğu için aynı şekilde Moderatörlerin'de bu şekilde oyuncular ile konuşmaması gerektiğini benim söyleyecek halim yok. Bütün Moderatörler birbirlerinden bir haber oldukları için birinin doğru dediğine birisi yanlış diyor kafalarına göre kural koyuyor ortaya laf atıyorlar fazlasıyla ciddi bir sorun bu duruma da el atılırsa sevinirim bu konuda ciddi problemler var. Birazcık yönetim ekibi ciddiye alıp modların üzerine düşerse sevinirim.

Bütün Moderatörlerin eşit olduğunun'da altını ayrıyetten çizeyim.

İznimin bulunduğu Ekran Fotoğrafı;
https://www.hizliresim.com/mygs7il

Ban Ekran Fotoğrafı;
https://www.hizliresim.com/6s1lssu
#BOSS
Alıntı
Yönetici
Öncelikle merhabalar,

Sadece savunma olarak yorum yapıyorum.

sen ve Mert oyunda # kavgası yapıyorsunuz sonrasında ben adminlere bu durumu danışıyorum ve, izin vesaire olduğunu söylüyorlar.

Bu konuya kendimi savunmak için cevap veriyorum. 
İlk önce;
Tagı çıkartman için uyarı veriyorum. Fakat hala bana izin olduğunu söylüyorsun, zaten bunun olayı,
X grupta geçti izin var ise bana zaten kanıtı gelecekti ki ben sana herhangi bir işlemde bulunmayacaktım.
Ama sen hala uzatmaya devam ediyorsun üstüne üstün burda bana terbiyesiz diyorsun fakat,
terbiyesizin kimin olduğu buralar da belli oluyor.
[Resim: unknown.png]

Gelelim ki, uyarıya devam ediyorum benim burda herhangi bir üst yada kurucu sanmışlığım ile ne alakası var? 
Ya senin algıların bozuk yada bir şeyi anlamayı beceremiyorsun.

Ben user den mi bir şeyin kanıtını almam gerekiyor? Yoksa yönetim olan kişiden mi? Hangisi sana sence daha makul geliyor?
[Resim: unknown.png] Bak burada diğer adminler diyor, senin iznim var ss lerim e ona da atın yok şu bu kimin umrunda, benim yönetimden kanıt almadığım sürece?

Ben insancıl olayı düzgün bir şekilde yönetiyorum ama sen olay da anlamamazlıktan gidiyorsun.
Sen banlandıktan sonra, sonra olmadan önce bile zaten tag çıkarma için ben her ikinize de uyarı yapıyorum

Zaten bundan sonra Mert te çıkarıyor herhangi bir sorun kalmıyor.
Hakkın için geliyorsak, senin bende ne hakkın var da zıkkım ediyorsun anlamış değilim.
Bedava moderatörlük yaptığım doğru uzun süreli yaptığım doğru fakat bu uzun sürede(1+) yıl gayet düzgün adminlik yaptığımı düşünüyorum.
Bütün moderatörler eşit zaten, düşünme yapını değiştir. Ondan sonra oyun oynamaya başla.

Şikayetin yöneticilere bildirilmiştir.
Osmanlı Garage Yöneticisi
Alıntı
Kayıtlı Üye
En son düzenleme: 08-25-2021, 08:08 AM bero.
(08-24-2021, 11:39 PM)enesbey5858 demiş ki: Öncelikle merhabalar,

Sadece savunma olarak yorum yapıyorum.

sen ve Mert oyunda # kavgası yapıyorsunuz sonrasında ben adminlere bu durumu danışıyorum ve, izin vesaire olduğunu söylüyorlar.

Bu konuya kendimi savunmak için cevap veriyorum. 
İlk önce;
Tagı çıkartman için uyarı veriyorum. Fakat hala bana izin olduğunu söylüyorsun, zaten bunun olayı,
X grupta geçti izin var ise bana zaten kanıtı gelecekti ki ben sana herhangi bir işlemde bulunmayacaktım.
Ama sen hala uzatmaya devam ediyorsun üstüne üstün burda bana terbiyesiz diyorsun fakat,
terbiyesizin kimin olduğu buralar da belli oluyor.

Gelelim ki, uyarıya devam ediyorum benim burda herhangi bir üst yada kurucu sanmışlığım ile ne alakası var? 
Ya senin algıların bozuk yada bir şeyi anlamayı beceremiyorsun.

Ben user den mi bir şeyin kanıtını almam gerekiyor? Yoksa yönetim olan kişiden mi? Hangisi sana sence daha makul geliyor?
[Resim: unknown.png] Bak burada diğer adminler diyor, senin iznim var ss lerim e ona da atın yok şu bu kimin umrunda, benim yönetimden kanıt almadığım sürece?

Ben insancıl olayı düzgün bir şekilde yönetiyorum ama sen olay da anlamamazlıktan gidiyorsun.
Sen banlandıktan sonra, sonra olmadan önce bile zaten tag çıkarma için ben her ikinize de uyarı yapıyorum

Zaten bundan sonra Mert te çıkarıyor herhangi bir sorun kalmıyor.
Hakkın için geliyorsak, senin bende ne hakkın var da zıkkım ediyorsun anlamış değilim.
Bedava moderatörlük yaptığım doğru uzun süreli yaptığım doğru fakat bu uzun sürede(1+) yıl gayet düzgün adminlik yaptığımı düşünüyorum.
Bütün moderatörler eşit zaten, düşünme yapını değiştir. Ondan sonra oyun oynamaya başla.

Şikayetin yöneticilere bildirilmiştir.

Diğer şahıs hakaret içeren mesajları chat üzerinden yazıyor uzunca bir süre alttan alıyorum ama bende insanım robot değilim sürekli olarak beni tahrik ediyor adminler bunu görüyor ve hiçbir işlem yapılmıyor foruma konu açacağım şahıs sürekli hakaret ediyor konuyu uzatıyor işlem yok dediğimde aradan 20 dakika geçmiş foruma atacağımı söyleyince işlem yapılıyor. Eminim o şahsın söylediklerini ben söyleseydim eminim ki anında banlamış olacaktım. Herkes’e eşit olun işinizi düzgün yapın kimse kimseden üstün değil kimse kimseyi rencide etme hakkına sahip değil ortada bir işleyiş var ve bu işleyişe uygun hareket etmek zorundasınız. Yapamıyorsanız bırakın herkes rahat etsin. Ayrı konu açacağımı zaten söylemiştim. Hak konusu demişsin yine söylüyorum haram olsun. Ben oraya gelmişim oyun oynuyorum bir dengesiz insan yüzünden beni banlıyorsun oyundan mahrum bırakıyorsun. İzin konusuna gelirsek; yönetimin haberi yok ki sana yönetimden haber gelsin kurucudan direkt olarak izin aldım bunun kanıtını ben sana zaten iletiyorum o saatte yönetimden kimi bulacaksın ? Evet ss’i iletin dedim çünkü 2 admin varken olay başladı Kaan’a ilettim sonradan Kayra geldi o da bana çıkarmamı söyledi ona da ilettim sen geldin herkese tek tek tekrar laf anlatmam gerekmediği için anlattığım kişilere sana iletmemi söyledim bunda ne var ? Konunun üzerine tabiki düşeceğim ben boşu boşuna uğraşıp kurucudan izin almadım diğer şahıs kafasına göre # koyuyor çıkarmasını tabiki isteyeceğim hazıra konmak olmuyor öyle. Tek benim söylediklerimi koymak yerine bana neler neler söyledikten sonra (işlem yapılmadığı İçin) bende sinirlendiğim için o sözleri sarf ettim. Aynı durumu geçmişte de yaşadım uyarı/ ceza / ban işleyişi ile böyle bir saçma konu yüzünden 5 gün yiyorken bu şahıs hem bana hakaret hem küfüre yakın sözler, tahrik, kışkırtma içeren mesajlarına işlem yapılmıyor. Bunlara de bir cevabın olur umarım Enes Uluçay.
Ek olarak kavgayı ben değil diğer şahıs yapıyor olaya hakim değilsen hakim ol yalan yanlış ithamlarda bulunma. Ve nedense banlamaya benden başlanıyor diğer oyuncudan deği. Benim ban yediğimi görünce şahıs tabiki çıkarır ban yememek için. Haklıyım sonuna kadar buna rağmen gidip diğer şahsın ağzına laf veriyorsunuz. Size hiçbir şey demiyorum ve yine söylüyorum hakkım sonuna kadar zehir zıkkım olsun.
#BOSS
Alıntı
Yönetici
En son düzenleme: 08-25-2021, 03:06 PM enesbey5858.
Sana tekrar anlatıyorum (anlaman için) 
Ben sunucuya girdiğim anda mc den senin olayın dönüyor, izini v.s buna karşı bende direk sana yöneliyorum, ve tagı çıkartman için uyarı yapıyorum.
Diğerine de yaptım, okey miyiz? Daha sonrası chatte köpek v.s bir şeyler söylüyorsun orda da zaten yanlış hatırlamıyorsam %99 atılıyorsun.
Daha sonradan bu olaylar dan banlanıyorsun, Mertin konusu için sen banlandıktan sonra ben bu durumu bir kaç admin arkadaş a danışıyorum,
o an banlamıyorum. Siz onunla ben sunucuya gelmeden önce ne tartıştınız onu bilmiyorum. Ben gördüğüme göre davranıyorum. Daha sonradan [güncel] olarak Mert i öğlen de tekrar banlıyorum(sunucu da tartışma ortamı yaratmaktan) + adalet açısından sadece sen ban yeme diye.

Ve bana izin var diyorsun, diğer adminler e de atmışsın bak bu beni gram ilgilendirmiyor yönetimden yazılı kanıt gelmediği sürece. Senin ne zaman  fotoğraf da ne zaman izin aldığını da bilmiyorum gayet bir kural olarak yönetime danışıyorum. Aman sen her zaman ki gibi burda da anlamamazlıktan geliyorsun.
Uyarı ceza ban diyorsun, zaten önceden kicklenmişsin hala da sana tag çıkar deniliyor sen takmıyorsun neyin peşindesin anlamıyorum.
Bana diyorsun ki ilk Mert ten başlamıyorsun benden başlıyorsun ya zaten ben ikinize de çıkarın diyorum mc de sürekli izin olayı dönüyor sana yükleniyorum çoğunlukla, fakat sen bunuda anlamazsın. Sonrasında ben ona da çıkarttırıyorum.
Senin benden bir hakkın yok boş yere zehir zıkkım etmeye devam et.
Banı doğru buluyorum, gerisi yönetim de..

Saygılarımla,
Osmanlı Garage Yöneticisi
Alıntı
1 Ziyaretçi