Osmanlı Garage O.

OsmanlıGarage.com'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

Kayıtlı Üye
En son düzenleme: 09-17-2020, 10:23 AM | C O F F E |.
Adminimiz CUNEYT [OG] gelmeden önce "GEBZELİ" adlı kişi ile şeritsiz yolda kafa kafaya çarpıştık normal bir kaza aslında ben durup pardon diyene kadar bana yazdığı kelime şu "lan mal oğlu mal adam akıllı sürsene mal" bende pardon yazısını sildim düzgün konuş dedim bu kelimeyi 3-4 defa söyledi bende 4-5 kere düzgün konuş dedim EMİR diye biri daha vardı oda gördü GEBZELİ ye sende hatalısın düzgün konuş dedi, benden çıkan kelime sadece "aq" kelimesi admin geldi 2-3 dakika sonra GEBZELİ admin geldiğinde sen bana a***** koyim dedin o küfür değilmi dedi ve admin geldi karı gibi cırlama tarzı söylemlerde bulundu ben admin olduğu halde düzgün konuş dememe rağmen ilk başta kickledi geri girdim GEBZELİ Admin CUNEYT [OG] dediği kelime  "sadece kick mi"
dedi ben geri girdiğimde Admin adam bana ve babama hakaret ediyor küfür ediyor mal oğlu mal diyor dedim birşey yapmıyorsun benim kullandığım kelime "aq" kelimesi diye kick mi yiyorum dedikten 10-15 saniye sonra ailevi küfürx2 diyip 2 gün ban yedim açıklamasına ailevi küfür yazması da bi tuhaf "aq" kelimesi ailevi küfür olarak mı geçiyor da ben mi bilmiyorum. ilk başta bana ve babama küfür eden GEBZELİ benim dediğim kelime tek "aq" kelimesi diye 2 gün ban yiyorum artık bu tür haksız banlara bi çağre bulunsun 2 gün boşu boşuna ban yedim. Ban yedikten sonra mpr alınmıyormuş alınamadığını bilseydim önceden alırdım, normalde ban atacağı zaman adminler 2 gün banlısın diyip 10-15 saniye sonra ban atıyor gördüğüm kadarı ile öyle olsaydı yine mpr alma şansım vardı nereden bileyim ban atacağını mpr bile alamadan ban atacağını söylemeden direk attı, zaten son dakikaya kadar laf attı. elimde tek kanıt sadece attığı ban ve üstteki konuşmalar zaten anlarsınız ne tür konuşma geçtiğini.
Alıntı
Kayıtlı Üye
Merhabalar Öncelikle konunuz ile üst yetkili ilgilenecektir.

Admin hakkında size hakaret vb. Söylemleri kanıtlamak için ScreenShot (SS) Tekrarlama kaydı (MPR) Gerekmektedir.

Herhangi bir sebepten dolayı size verilen cezanın haksız olduğunu düşünüyorsanız, forum adresimizde Ban itirazi konu başlığı altında konu açarak olaya dair birkaç tüyo vermeniz s2 kullanıcı kullanıcı iletmeniz durumda ben ve ekibim sizlere her zaman her konuda yardımcı olmaya hazırız.
Alıntı
Kayıtlı Üye
Admin bana küfür etmedi zaten ben ailevi etmediğim halde ban yedim ve GEBZELİ babama ve bana küfür edip onun ban yememesi benim "aq" dedim diye kick + 2 gün ailevi küfür diyip ban yemem saçma onun yemesi lazımken banı ben yedim kullanıcı adım; efesamet44
Alıntı
Kayıtlı Üye
Şikayetçi olduğunuz Cüneyt Admin arkadaşımdan kanıtlarını atmasını istedim.
6 Saat içerisinde kanıt gelmezse cezanız kaldırılacaktır.
Admin hakkındaki Şikayetiniz devam etmektedir.
Beklemede kalınız.
Alıntı
Kayıtlı Üye
Admin ile görüşme sağladım.

Sonuç olarak siz ve karşı taraf küfür etmiş.
Siz de oyuncuyla kafa kafaya girmişsiniz kendiniz de söylediniz.

Oyuncu haklı olduğu bir konuda size küfür veya hakaret ettiğindeyapılan kazada haklı olsa bile haksız duruma düşeceğinden siz karşılık vermek yerine
doğru olanı yapıp, oyuncuyu ettiği küfür veya hakaretin kanıtlar ile birlikte rapor oluşturmaktı.

Size küfür konusunda uyarı verilmiş siz halen üstelemişsiniz.

Küfüre küfürle karşılık verdiğiniz için siz de haksız duruma düştünüz ve olayı halen oyun içinde uzatmaya devam ettiğiniz için ban yemişsiniz.
Cezanız süresi bitince kaldırılacaktır.

Diğer oyuncuya ait küfür hakaret argo bilerek çarpma vs. kanıtlarınız varsa;
Oyuncu raporlama nasıl yapılır?
https://www.osmanligarage.com/showthread.php?tid=19
Konusundan yardım alıp oyuncuya şikayet oluşturup cezasını almasını sağlayabilirsiniz.

Teşekkür eder iyi akşamlar dilerim.

[Resim: unknown.png]
Alıntı
Kayıtlı Üye
En son düzenleme: 09-17-2020, 06:10 PM | C O F F E |.
adamın bana ve babama küfür etmesinde sıkıntı yok "aq" dedim diye 2 gün ban yiyeceğim ve şu da var küfür konusunda uyarıldım admin tarafından evet, ailevi küfür diyerek kickledi ben geri girdim ve dediğim kelime de de diyorum ki adam babama bana sövüyor ben "aq" kelimesini söyleyince kickleniyorum dedim ben daha küfür felan da etmedim yine yazdım o kelimeleri ama karşı tarafa değil admine söylüyorum böyle dedi diye ailevi küfür x2 yememdeki alakayı anlamadım ben küfür etmedim daha da adam babama bana sövüyor cidden çok saygısızca ve adalet bulunmadan devam ediyorsunuz birde uzatma derken ben kick yedikten sonra geri geldiğimde chattan gördüm GEBZELİ Cuneyte söylüyordu;
sadece kick mi ban olması gerekmiyormu tarzında kışkırtıyordu admini resmen ban at ban at gibisinden sağolun ki banı da attı bana karşı taraf babama ve bana sövüp saygısızca oyununa devam edebilir, birde ailevi küfür diyerek attı banı ailevi küfür de ben mi bilmiyorum oyun içinde uzatma da şu şekilde ben tamam düzgün konuş yeter dedim karşı şahıs hala bana ve babama küfür edip velet tarzında söylemler bulundu zaten mpr alabilsem alacaktım son saniyeye kadar devam etti tartışma atıldıktan sonra da mpr alınmıyormuş bilmiyordum zaten atıldıktan sonra mpr alınmadığını sizin attığınız screenshotta da gözüküyor emir demiş gebzeliye sen de küfür etmişsin diye o da gördü küfür ettiğini mpr kaydedebilsem kaydedecektim bu kadar şey anlatıyorum yine de banım kalıyor ve üstüne üstlük karşı taraf babama ve bana küfür edip ban yemiyor ne hoş gerçekten. o zaman admin yokken ana bacı girelim admin geldiğinde karşı tarafı suçlayalım birde a**** koyim dedi admin felan diyelim ne hoş gerçekten. bu şekil devam ettiği sürece soğuyorum artık tek taraflı düşünmezseniz sevinirim. iyi akşamlar.
Alıntı
Kayıtlı Üye
Sizin kafanızdaki düşünce nedir nasıl düşünüyorsunuz bilmiyorum ama.
Ben orada olmadığım için olayı anlatan bir video veya oyun kaydı olmadığı için durumun nasil işlediğini görmediğim, sadece fotoğraflar ile zihnimde olayı canlandırdığım kadarıyla iki tarafta suçlu olduğunun kanaatine vardım.
Usttede bahsettiğim gibi küfür eden taraf suçludur.

Sonuç olarak siz küfür ediyorsunuz edilen küfürü chate yazmaya devam ediyorsunuz bunu yapmayıp oyuncuyu raporlayip cevabını bekleseydiniz bu gibi durumlar ile karsilasmazdiniz.
Admin şikayetiniz için Konuyu üst yetkilime devir ediyorum.
Alıntı
Kayıtlı Üye
En son düzenleme: 09-18-2020, 10:10 AM | C O F F E |.
anlatamadım ben sanırım siz diyorsunuz ya küfürü chate yazmaya devam ediyorsunuz bunu yapmayıp oyuncuyu raporlayın diyorsunuz admin beni kickledi o da küfür etti onu ne kickledi ne banladı karşı taraf ilk küfür eden o ben ailevi küfür de etmedim admin zaten direk beni kickledi hiç olayı anlamadan karşıdaki admine coffe aq dedi yazdı admin hiç karşı tarafı bile tiklemeden kickledi geri geldim beni niye kickliyorsun adam babama ve bana sövüyor diyorum dedim bu seferde ailevi küfür x2 yedim ben orada ailevi küfür de etmedim adamın ailevi küfürden ban yemesi lazım ben banı yiyorum sizce bu saçma değilmi "aq" dedi diye ban mı yenir ilkte uyardı zaten ben aq dediğimde kickledi yani sonra geri geldim küfür etmedim ben adamın yazdığı kelimeyi admine söylüyorum böyle dedi diye adam yazdı bu kelimeyi ben sana söylüyorum yoksa adminin umurunda değil kusura bakmayın da admin tek taraflı düşünüyor eminimki ben orada aq kelimesini bile söylememiş olsam yine ban yerdim bana küfür etti diyip banlatırdı yine beni bundan eminim, birde 2 tarafta suçlu diyorsunuz ama tek taraf ban yiyor o nasıl oluyor acaba şimdi diyeceksiniz siz uzatmaşsınız da kusura bakmayın da haksız kick,ban tarzı bir şey olunca eminim sizde söylersiniz hakkınızı savunursunuz 2 tarafta hatalı ise o da ban alması lazımdı ama görüyorum ki böyle birşey olmamış. ben o an raporlamak tarzı bi düşüncem olmadı ben sakince kapatmaya çalıştığım halde babama ve bana 3-4 kere aynı kelimede bulundu ama hiç bir şey de yapılmadı ben sadece 1 kere aq kelimesini söyledim diye ban yiyorum birde ailevi küfürden ailevi küfür eden o ben değilim konuyu uzatıyorum diye ban mı yenir Allah Aşkına öyle bi saçmalık olamaz konuyu kapatmaya çalışıyorum ben admine diyorum ki böyle böyle diyor babama sövüyor admin diyorum resmen chatı kirletiyorum muamelesi yiyorum öyle ise bende daha sesimi çıkartmam gelen geçen çarpsın şikayet etsinler yine ban yiyelim ne hoş gerçekten.
Alıntı
1 Ziyaretçi
Task